Kardiyolojik Muayene & Check-Up Randevu

Kadıköy Kozyatağı semtinde ferah Özel Muayenehane ortamında ve sorularınıza yanıt bulacağınız geniş  zaman aralığı içinde hizmet vermekteyiz. Kahve eşliğinde rahat bir sohbet sonrasındaki muayene ardından, kliniğimizde alttaki test ve tetkik olanakları mevcuttur:

 

 

EKG (kalp elektrosu): Kalbin yapısına ve elektriksel düzenine ait bulguların elde edildiği, çeşitli ritim sorunlarının irdelendiği ve birçok ilacın kalp sağlığına yansımasının değerlendirildiği incelemedir

 

 

EKO (ekokardiyografi): Kalbin iç yapısının, kapak yapıları ve işleyişlerinin,  kalp kaslarının kasılma ve gevşeme gibi fonksiyonlarınn değerlendirildiği ultrason-pulse/continuous ve renkli doppler prensipleriyle yapılan inceleme metodudur. Bizzat Kardiyolog tarafından yapılır ve klinik tablo ile birlikte değerlendirmesi yapılır. Beyin damarlarına pıhtı kaynağı araştırması, kanser tedavisinin kalbe etkisi gibi konular itibarı ile Nöroloji ve Onkoloji birimlerinin de çok sık talep ttiği bir inceleme yöntemidir.

 

 

Efor testi (Treadmill testi): Kalp damar hastalıklarına dair şüphenin, ayrıca kapak hastalıklarının ve çeşitli ritim sorunlarının egzersize cevabının, spora uygunluğun araştırıldığı tetkiktir.

 

 

Ritim Holteri: Kalbin ritmine dair sorunların, nabız düzensizlikleri ve bayılma sebeplerinin, kalp ritmine dair ilaç etkilerinin ve bazen beyne pıhtı atmasına dair atriyal fibrilasyon sorununun araştırıldığı 24 saat veya daha uzun sürelerde yapılabilen inceleme yöntemidir. Holter raporlamasında sadece bilgisayarın hızlı otomatik analizi ile yetinilmemekte, ham kayıtlardaki yanıltıcı parazitler ayıklandıktan sonra tüm tarama süreci kardiyolog tarafından detaylı olarak yeniden incelenerek nihai yorum yapılmaktadır.

 

 

Kardiyolojik Check-Up kapsamında detaylı kardiyolojik ve genel tıbbi görüşme-muayene yanında EKG, EKO ve Efor Testi bir paket olarak  uygulanmaktadır.  Randevu için tıklayınız